Forum Łódź, Forum o Łodzi Strona Główna Łódź, Forum o Łodzi
Witam na forum o Łodzi. Zapraszam do dyskusji
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

I LO

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Łódź, Forum o Łodzi Strona Główna -> Szkoły ponadgimnazjalne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cosman
Pasjonat
PasjonatDołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 878
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Łódź
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 13:17, 12 Lip 2007    Temat postu: I LO

I LO im. Mikołaja Kopernika
90-734 Łódź, ul. Więckowskiego 41

tel. 636 27 22

e-mail: jedynka@1liceum.info

www.1liceum.info

Szkoła prowadzi klasy z następującymi przedmiotami rozszerzonymi: matematyka, fizyka, geografia, informatyka, biologia, chemia, historia, język polski.

Języki obce: angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, łaciński

Komunikacja. W pobliżu liceum zatrzymują się tramwaje linii: 9, 12, 13, 15 i autobusy 65, 73, 74, 86

Liczba uczniów w szkole: 493

Średnia liczba uczniów w klasie: 29

Lekcje zaczynają się o godz. 7.45, kończą o 15

W ubiegłym roku szkolnym liceum miało:

12 - laureatów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych

24 - finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych


1 - laureata międzynarodowej olimpiady przedmiotowej

Kontynuują naukę na studiach dziennych w uczelniach państwowych 152 osoby ze 158 ubiegłorocznych absolwentów

Jak wypadła ubiegłoroczna matura? Uczniowie zdobyli średnio:

* język polski - 51,17 pkt (poziom podstawowy) oraz 23,8 (poziom rozszerzony)

* język angielski - 45,6 i 42,15

* matematyka - 44,25 i 36,25

* historia - 68,8 i 30

* biologia - 44,3 i 38,9

* geografia - 42 i 36

Imprezy cykliczne: ślubowanie pierwszaków, święto patrona, drzwi otwarte, pierwszy dzień wiosny, pożegnanie maturzystów i wręczanie nagród najlepszym

Zajęcia pozalekcyjne: koła matematyczne, fizyczne, geograficzne, języka angielskiego, francuskiego i niemieckiego, chemiczne, biologiczne, informatyczne, plastyczne, teatralno-filmowe, historyczne, zajęcia sportowe, Szczep Harcerski - składający się z dwóch drużyn wodnych, trzech o różnych specjalnościach, Harcerski Klub Turystyczny.

Liceum ma 56 komputerów i 2 pracownie informatyczne

Obiekty sportowe: sala gimnastyczna, siłownia

Szkoła chwali się:

* mundurkami szkolnymi od 1968 r.

* przynależnością do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szkół Aktywnych

* piątym miejscem w Polsce i pierwszym w Łódzkiem w rankingach miesięcznika edukacyjnego "Perspektywy" i dziennika "Rzeczpospolita"

Opieka medyczna: pielęgniarka pięć razy w tygodniu


Źródło: gazeta.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Marta
Administrator
AdministratorDołączył: 24 Maj 2006
Posty: 9350
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 20:26, 02 Sty 2008    Temat postu:

Najlepsza szkoła w Łodzi czwarta w Polsce

mm
2007-12-28, ostatnia aktualizacja 2007-12-28 19:11

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łodzi zajęło czwarte miejsce w rankingu szkół średnich "Rzeczpospolitej" i miesięcznika "Perspektywy" - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Organizatorzy rankingu ogłoszą wyniki dopiero 10 stycznia w auli Politechniki Warszawskiej.
Dyrektor I LO Jan Kamiński może się cieszyć lub... płakać. Cieszyć, bo w zeszłym roku "Kopernik" zajął piąte miejsce. Płakać, bo znów jest poza podium. Drugi raz w 10-letniej historii rankingu.

Kamiński zapewnia, że płakać nie będzie: - Cieszę się, że awansowaliśmy o jedno oczko. Różnice między najlepszymi są minimalne.

Rok temu łódzką szkołę wyprzedziły: XIII LO ze Szczecina, III LO im. Marynarki Wojennej z Gdyni, XIV LO z Wrocławia i Społeczne LO z Żarów. W tym roku "Kopernik" zostawił w tyle liceum z Gdyni. Stąd awans.

Ranking miesięcznika "Perspektywy" i "Rzeczpospolitej" to obecnie jedyna klasyfikacja szkół średnich o zasięgu ogólnopolskim. Redakcje uwzględniają liczbę laureatów i finalistów olimpiad. Obie liczby dodają i mnożą przez liczbę olimpiad, w których szkoła odniosła sukces. A na koniec dzielą wszystko przez liczbę uczniów szkoły - by szkoły mniejsze miały takie same szanse jak większe.

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Marta
Administrator
AdministratorDołączył: 24 Maj 2006
Posty: 9350
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 0:49, 22 Mar 2008    Temat postu:

I LO w Łodzi najlepsze w województwie

21.03.2008

Łódzki "Kopernik"od kilku już lat wygrywa w rywalizacji najlepszych szkół. Nic dziwnego, że w przygotowanym przez redakcję "Polski Dziennika Łódzkiego" rankingu to właśnie I LO im. M. Kopernika zajęło pierwsze miejsce. Jan Kamiński, dyrektor zwycięskiej szkoły, nie był zaskoczony wynikami.

- To efekt pracy uczniów i pedagogów. Mamy prawie trzydzieści kół przedmiotowych. Prowadzą je nauczyciele bez dodatkowego wynagrodzenia. Na pewno dobrze jest słyszeć, że się jest najlepszym.

W LO w Bełchatowie nie kryli zaskoczenia, że są drugą szkołą w województwie. Ale to nic dziwnego, placówka może przyciągać zdolnych uczniów jedynie wysokim poziomem nauczania.

- Tak się reklamujemy. Chlubimy się, że nasi absolwenci dostają się bez problemów na studia, że maturzyści uzyskują wysokie wyniki - deklaruje Barbara Barasińska, dyrektor bełchatowskiej jedynki. - Bazę lokalową mamy bardzo przeciętną. Nie możemy zaproponować uczniom darmowego basenu ani innych bonusów. W tym roku planujemy przyjąć siedem pierwszych klas.

Bełchatowianie aż w 8 przedmiotach zdobywali punkty w rankingu. To tyle samo, ile trzecie w rankingu LO im. Bolesława Prusa w Skierniewicach. O lokatach tych szkół zdecydowała kolejność zajmowanych miejsc w poszczególnych przedmiotach.

Małego rozczarowania z powodu zajęcia czwartego miejsca w naszym rankingu nie kryła Jolanta Jaros, wicedyrektor II LO w Tomaszowie Mazowieckim.

- Szkoda, że nie jesteśmy trochę wyżej. Trudno, może w tym roku będzie lepiej - ma nadzieję dyrektor Jaros. - Naszym atutem jest nauka języków obcych.

Na piątym miejscu uplasowały się dwie szkoły - I LO w Wieluniu oraz II LO w Radomsku.

- W naszej szkole uczy się ponad ośmiuset uczniów. Duży wkład w uzyskany wynik mają nauczyciele - podkreśla dyrektor wieluńskiego ogólniaka Zbigniew Wiśniewski.

Dla Sławomira Kowalczyka, dyrektora II LO w Radomsku, wysokie miejsce szkoły było sporym zaskoczeniem.

- Jestem w tej szkole od niedawna. Cieszę się z tak dobrego rezultatu. Teraz trzeba ten wynik utrzymać - podkreśla dyrektor.

Warto pamiętać, że Centralna Komisja Egzaminacyjna wskazuje, iż przy ocenie pracy szkoły bierze się pod uwagę wiele czynników. Wśród nich ważnym, ale nie jedynym, jest wynik tak zwanych egzaminów zewnętrznych, mierzących umiejętności możliwe do sprawdzenia w formie pisemnej i opisane w standardach wymagań egzaminacyjnych. Postrzeganie i ocenianie efektywności pracy szkoły jedynie przez pryzmat wyniku uzyskanego na egzaminie, bez uwzględniania warunków, w jakich ona funkcjonuje, może być krzywdzące.

W Centralnej Komisji Egzaminacyjnej trwają prace nad wprowadzeniem wskaźnika, który pozwoli rzetelnie określić bezpośredni wpływ szkoły na wzrost wiedzy i umiejętności jej uczniów. Obliczony indywidualnie dla każdej szkoły wskaźnik ten pokaże, w jakim stopniu proces kształcenia wpłynął na osiągnięcia jej uczniów. Tadeusz Sobczak

* * * * *

Rekordziści

1. I LO Łódź - 92 punkty
2. I LO Bełchatów - 47 punktów
3. LO im. Prusa Skierniewice - 41 punktów
4. II LO Tomaszów M. - 34 punkty
5. I LO Wieluń - 30 punktów
5. II LO Radomsko - 30 punktów
7. I LO Łowicz - 28 punktów
8. I LO Piotrków - 26 punktów
9. I LO Pabianice - 24 punkty
10. I LOKutno, LO Sulejów po 19 pkt

* * * * *

Wolę Finlandię!
W naszym rankingu liceów woj. łódzkiego uderzył mnie dystans, dzielący I LO w Łodzi, które zajęło I miejsce z 92 punktami, od I LO w Bełchatowie, które zajęło II miejsce z 47 punktami. Różnica 45 punktów! Pomiędzy I a X miejscem (I LO Kutno i LO Sulejów) jeszcze większa przepaść, bo aż 73 punkty! Egzamin maturalny zewnętrzny, ten sam dla wszystkich szkół w Polsce, bezlitośnie obnażył, jak drastycznie nierówne są szanse awansu społecznego młodych ludzi. Absolwenci słynnego łódzkiego "Kopra" pobiją na głowę w rywalizacji o indeks, a następnie o stanowiska w państwie, absolwentów innych liceów. Owszem, są pojedyncze wyjątki od tej reguły, które ją tylko potwierdzają. W Kutnie trafiła się uczniom znakomita polonistka, w Konstantynowie anglistka, a w Sulejowie matematyczka. Stąd maturzyści z liceów w tych miejscowościach zajęli z tych przedmiotów pierwsze miejsca. Wprawdzie to nie pojedynczy pasjonaci decydują o jakości kształcenia, ale chwała im za to, że w ogóle są.
Jak to rozwarstwienie niwelować, podnosząc poziom kształcenia, pokazała Finlandia, której elity polityczne uznały edukację za najważniejsze zadanie państwa. Dzięki temu nikomu wcześniej nieznana mieścina jest dziś znana na całym świecie. Nie byłoby Nokii bez dania szansy każdemu zdolnemu i pracowitemu uczniowi. Wolałbym, żebyśmy stali się drugą Finlandią, a nie Irlandią.


Chemia to jeden z wielu przedmiotów, w których licealiści z "Kopernika" są najlepsi

Adam Socha - POLSKA Dziennik Łódzki
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Marta
Administrator
AdministratorDołączył: 24 Maj 2006
Posty: 9350
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 22:23, 07 Sty 2009    Temat postu:

2009-01-07

„Koper” trzyma poziom

I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika znów tryumfuje. Słynny łódzki „Koper” znalazł się na czwartym miejscu w rankingu najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. O sukcesie zdecydowała liczba uczniów, którzy w ubiegłym roku zdobywali laury w olimpiadach przedmiotowych.

Zestawienie od 11 lat przygotowuje dziennik „Rzeczpospolita” i miesięcznik „Perspektywy”. Łódzki ogólniak zawsze zajmuje w nim zaszczytne miejsce. Dwa razy – w 2000 i 2002 roku – udało mu się zdobyć tytuł najlepszego liceum w Polsce.

W tym roku w rankingu uwzględniono 384 szkoły. W każdej z nich uczy się co najmniej dwóch uczestników olimpiad. Spośród łódzkich placówek w zestawieniu znalazły się również: IV LO im. E. Sczanieckiej (118 miejsce), XIII LO im. M. Piotrowiczowej (124 miejsce), XXI LO im. B. Prusa (141 miejsce), VIII LO im. A. Asnyka (174 miejsce), XXXII LO im. H. Poświatowskiej (180 miejsce), ZSP nr 20 im. Marszałka J. Piłsudskiego (241 miejsce), XXV LO im. S. Żeromskiego i Zespół Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki (296 miejsce). (M.Ka.)

ŹRÓDŁO: www.uml.lodz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Bros
Pasjonat
PasjonatDołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Łódź
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 20:58, 11 Sie 2009    Temat postu:

Łódź ma swojego Sienkiewicza, i to na medal

mm

2009-07-31, ostatnia aktualizacja 2009-07-31 20:27

Maciej Sienkiewicz z I Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi zdobył srebrny medal na Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej w Cambridge

Do słynnej brytyjskiej uczelni zjechało ponad 200 pasjonatów chemii z 66 krajów, wśród nich Maciek z łódzkiej "jedynki". Olimpiada składała się z dwóch etapów: praktycznego i teoretycznego. W laboratorium olimpijczycy eksperymentowali, a potem - już długopisem na kartce - rozwiązywali zadania, po jednym z każdej dziedziny chemii. - Wiedziałem, że poszło mi dobrze, ale na srebrny medal nie liczyłem. Po cichu najwyżej na brązowy - opowiada Maciek.

- Cieszę się, że podtrzymał dobrą passę naszych chemików - gratuluje Jan Kamiński, dyrektor I LO.

Dwa lata temu na Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej w Moskwie inny uczeń "jedynki" - Przemysław Trędak - zdobył złoty medal. Wcześniej był srebrny medal Michała Karbownika w holenderskim Groningen i brązowy Piotra Palucha na Tajwanie. Ale do historii uczniowie Liceum im. Mikołaja Kopernika przeszli niewiarygodnym wprost sukcesem w Bombaju. Na rozgrywanej tam w 2001 roku Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej Łukasz Sobczak, Piotr Duszewski i Michał Karbownik zdobyli medale złoty, srebrny i brązowy.

Maciej Sienkiewicz jest uczniem Justyny Staluszki i Stanisławy Hejwowskiej. Trzy razy startował w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Chemicznej, dwukrotnie zostając jej laureatem. W tym roku zdał maturę i zdobył indeks Politechniki Łódzkiej. Oczywiście będzie studiować chemię, którą interesuje się od czasów gimnazjalnych. Właśnie wtedy przeczytał podręcznik do tego przedmiotu i - jak sam mówi - "jakoś go ta chemia zajęła".

Z Anglii, oprócz laurów, Maciek przywiózł wspomnienia. - Zwiedziliśmy pałac Buckingham, płynęliśmy Tamizą, a teraz szykuję się do wyjazdu w polskie Bieszczady - cieszy się na myśl o wakacjach łódzki medalista.


Maciej Sienkiewicz ze swoim srebrnym medalem. Chłopak w tym roku zdobył też indeks Politechniki Łódzkiej

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Marta
Administrator
AdministratorDołączył: 24 Maj 2006
Posty: 9350
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 10:31, 21 Mar 2010    Temat postu:

Klasy w LI LO pod patronatem policji

Express Ilustrowany (mj)

2010-03-19 05:39:58

Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji Region Łódź-Górna obejmie patronat nad klasami policyjnymi w LI Liceum Ogólnokształcącym w ZSP 22 przy ul. Przybyszewskiego.
W piątek zostanie podpisane porozumienie w tej sprawie.

W klasach policyjnych młodzież realizuje innowacyjny program, przygotowujący do pracy w policji lub dalszej nauki w szkołach policyjnych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Tero
Początkujący
PoczątkującyDołączył: 09 Lip 2010
Posty: 37
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Łódź
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 17:14, 13 Sie 2010    Temat postu:

Niedługo już matury poprawkowe. Niektórym podwinęła się noga i teraz czeka na nich wyzwanie w postaci egzaminów poprawkowych. metriały te mogą przydać się do powtórki. Są zadania i odpowiedzi z tegorocznej matury. Tym co się nie udało życzę powodzenia. Tym co zdali - miłych resztek wakacji ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
pasa
Początkujący
PoczątkującyDołączył: 19 Sty 2011
Posty: 13
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 23:11, 19 Sty 2011    Temat postu: hiszpański

Instytut Języka Hiszpańskiego serdecznie zaprasza Wszystkich zainteresowanych nauką j. hiszpańskiego oraz kulturą krajów hiszpańskojęzycznych do udziału w konkursach - co miesiąc inny konkurs - i prezentacjach oraz seminariach. Aktualności na stronie institutoespanol.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Łódź, Forum o Łodzi Strona Główna -> Szkoły ponadgimnazjalne
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Theme ACID v. 2.0.20 par HEDONISM
Regulamin