Forum Łódź, Forum o Łodzi Strona Główna Łódź, Forum o Łodzi
Witam na forum o Łodzi. Zapraszam do dyskusji
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

XII LO

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Łódź, Forum o Łodzi Strona Główna -> Szkoły ponadgimnazjalne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cosman
Pasjonat
PasjonatDołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 878
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Łódź
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 13:25, 12 Lip 2007    Temat postu: XII LO

XII LO im. Stanisława Wyspiańskiego

91-409 Łódź, ul. Anstadta 7

tel. 633 40 82

e-mail: info@dwunastka.szkoly.lodz.pl

www.dwunastka.szkoly.lodz.pl

Szkoła prowadzi klasy z następującymi przedmiotami rozszerzonymi: matematyką i fizyką; matematyką i informatyką; matematyką, biologią i chemią.

Języki obce: angielski, niemiecki, francuski, rosyjski

Komunikacja. W pobliżu liceum zatrzymują się tramwaje 15 i 43 oraz autobusy linii: 57, 85

Liczba uczniów w szkole: 503

Średnia liczba uczniów w klasie: 31

Lekcje zaczynają się o godz. 7.25, kończą o 15.30

W ubiegłym roku szkolnym liceum miało:

1 - laureata ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej

1 - finalistę ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej

Kontynuuje naukę na studiach dziennych w uczelniach państwowych 146 osób ze 156 ubiegłorocznych absolwentów.

Jak wypadła ubiegłoroczna matura? Uczniowie zdobyli średnio:

* język polski - 44,53 pkt (poziom podstawowy) oraz 24,06 pkt (poziom rozszerzony)

* język angielski - 47,17 i 35,87


* matematyka - 43,66 i 33,69

* historia - 68,2 i 26,7

* biologia - 23 i 29

* geografia - 42,5 i 34,75

Imprezy cykliczne: konkurs matematyczny dla gimnazjalistów „Pitagoras i inni”, sesje dla gimnazjalistów i licealistów „W poszukiwaniu praw fizyki”, konkurs „Najlepszy Przyrodnik XII LO” (sesja plakatowa, warsztaty ekologiczne, turniej wiedzy z biologii, geografii, chemii i fizyki), „Otwarte Spacerowe Mistrzostwa XII LO” w Parku Helenowskim, Dzień Nauki i Dzień Talentów.

Zajęcia pozalekcyjne: koła informatyczne, fizyczne, przedsiębiorczości, matematyczne, historyczne, młodych historyków, języka rosyjskiego, Szkolny Klub Europejski, zajęcia przygotowujące do matury, nauka pierwszej pomocy

Liceum ma 49 komputerów i 2 pracownie informatyczne

Obiekty sportowe: boisko do koszykówki, w-f w obiektach AZS

Szkoła chwali się:

* aktywnym udziałem w ogólnopolskim projekcie fizycznym im. Ronalda Maze'a

* obecnością w rankingach miesięcznika edukacyjnego „Perspektywy” i dziennika „Rzeczpospolita”

* współpracą uczniów z Akademią Młodych Twórców w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego

Nie ma stołówki, tylko bufet z ciepłymi daniami

Opieka medyczna: pielęgniarka raz w tygodniuŹródło: gazeta.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Marta
Administrator
AdministratorDołączył: 24 Maj 2006
Posty: 9350
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 15:33, 01 Sie 2007    Temat postu:

Okna w pracowni biologicznej w XII LO

1.08.2007

Pracownia biologiczna w XII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Anstadta w Łodzi we wrześniu będzie wreszcie miała... okna - Była to sala nietypowa - mówi Halina Wróblewska, dyrektor szkoły. - Nie było w niej okien, a jedynie oszklone tzw. naświetle w dachu. Uczniowie i nauczyciele dusili się w pomieszczeniu, którego nawet nie dało się przewietrzyć.

Teraz naświetle zlikwidowano, a w sali wybito sześć otworów okiennych - identycznych, jak na niższych kondygnacjach zabytkowego obiektu (wszystko za zgodą konserwatora zabytków). Pracownia zostanie otynkowana i pomalowana, zyska też podwieszany sufit.

W szkole remontowany jest także dach. Przed ponad tygodniem od strony boiska zamontowano nowe solidne drzwi. Niestety, osiedlowi wandale zdążyli je już porysować. Boisko ma bowiem niekompletne ogrodzenie.

- Betonowe elementy płotu są systematycznie niszczone i rozkradane - ubolewają pracownicy szkoły. Nie sposób upilnować łobuzów.(mj) - Express Ilustrowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Marta
Administrator
AdministratorDołączył: 24 Maj 2006
Posty: 9350
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 12:13, 01 Paź 2008    Temat postu:

Szkoła ze szczególną historią

wiol
2008-09-29, ostatnia aktualizacja 2008-09-30 09:48

W XII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Anstadta otwarto wczoraj Salę Pamięci Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego.

W XII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Anstadta otwarto wczoraj Salę Pamięci Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego.

W budynku szkoły w latach 1945-1956 mieścił się Wojewódzki Urząd Bezpieczeństwa Publicznego, w którym więziono i katowano Polaków za działalność opozycyjną. Salę Pamięci otworzył prezydent Jerzy Kropiwnicki. - Jesteście ostatnimi rocznikami, które przyszły na świat w zniewolonej Polsce. Pamiętajcie jednak, że wolność jest jak powietrze. Bez niej człowiek dusi się i cierpi, ale też łatwo się do niej przyzwyczaja i przestaje ją uważać za coś szczególnego. Tymczasem wciąż należy pamiętać, że nie Unia Europejska, ani nie NATO, ale przede wszystkim my sami powinniśmy bronić naszych narodowych interesów - mówił do młodzieży z XII LO prezydent.

W przyszłym roku przed szkołą stanie pomnik Ofiar Komunizmu, a idea jest taka, żeby uczniowie otoczyli opieką monument. Salę Pamięci przygotowali Muzeum Tradycji Niepodległościowych i Związek Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego.

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Marta
Administrator
AdministratorDołączył: 24 Maj 2006
Posty: 9350
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 13:14, 01 Paź 2008    Temat postu:

Izba pamięci ofiar stalinizmu

30.09.2008

Wczoraj w hallu XII LO przy ul. Anstadta 7 została otwarta Sala Pamięci Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego w Łodzi. W budynku szkoły mieścił się bowiem po wojnie Wojewódzki Urząd Bezpieczeństwa Publicznego, w którym byli więzieni i torturowani działacze podziemia niepodległościowego.

W izbie pamięci umieszczono m.in. reprodukcje propagandowych plakatów z okresu PRL oraz listę działaczy niepodległościowych z regionu łódzkiego, na których wykonano wyroki śmierci w latach 1946 - 1955. Izbę zorganizowano dzięki pomocy Muzeum Tradycji Niepodległościowych oraz Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego.

(msm) - Express Ilustrowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Marta
Administrator
AdministratorDołączył: 24 Maj 2006
Posty: 9350
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 13:52, 01 Paź 2008    Temat postu:

2008-09-29

By pamięć żyła…

Cierpienie ofiar zbrodniczego reżimu stalinowskiego czci izba pamięci, którą otwarto w XII LO przy ul. Anstadta 7. To hołd prześladowanym, a dla uczniów placówki, mieszczącej się w dawnym gmachu Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego, wyjątkowa lekcja historii. Izba nie stanowi jednak oddzielnego pomieszczenia - wystawa eksponowana jest w holu głównym przy wejściu do szkoły. Umieszczenie jej w ruchliwym korytarzu to – podkreśla dyrektor szkoły Tomasz Derecki - najwłaściwsza droga, aby pamięć o historii utrwaliła się w umysłach uczniów.

- Dawnej spotykałem się z głosami, że szkoła nr 12 nie powinna mieścić się w tym budynku, że osadzenie jej tutaj było formą zamazywania historii. Ja jednak uważam, że młodzież, uczniowie szkoły są gwarancją, że pamięć przetrwa. To przed tą szkołą stanie pomnik Ofiar Komunizmu, tu będzie izba pamięci, ale to przede wszystkich ich umysły strzec będą prawdy - powiedział Tomasz Derecki.

Goszczący na uroczystości prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki przypomniał licealistom:

- Jesteście ostatnimi rocznikami, które przyszły na świat w zniewolonej Polsce. Dopiero 17 września 1993 ostatni sołdat radziecki opuścił region łódzki – zbieżność tej daty z 17 września 1939 r. jest szczególna. Pamiętajcie jednak, że wolność jest jak powietrze – bez niej człowiek dusi się i cierpi, ale też łatwo się do niej przyzwyczaja i przestaje ją uważać za coś szczególnego. Tymczasem wciąż należy pamiętać, że nie Unia Europejska, ani nie NATO, ale przede wszystkim my sami powinniśmy bronić naszych narodowych interesów.

Prezydent podkreślił, że młodzi ludzie powinni czerpać dumę z faktu bycia Polakami. - Jesteście dziećmi narodu, który zniszczył najkrwawszy, najbardziej bezwzględny reżim w historii. Nie dokonałby tego, gdyby nie wychowanie w przywiązaniu do wartości narodowych i szacunek dla tradycji. Pamiętajcie, że być Europejczykiem to być Polakiem.

Izbę zorganizowano przy pomocy Muzeum Tradycji Niepodległościowych oraz Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego. Dla członków związku to szczególne i wzruszające wydarzenie, za które podziękowali pracownikom muzeum, rekomendując dyrektora Henryka Siemińskiego oraz kustosza Grzegorza Wróbla do odznaczenia orderem Pro Memoria. Odznaczenie, które otrzymują m.in. osoby zajmujące się ochroną pamięci narodowej wyróżnieni przyjęli z rąk prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego (również starosty powiatu łódzkiego). (kz)

ŹRÓDŁO: www.uml.lodz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora
pasa
Początkujący
PoczątkującyDołączył: 19 Sty 2011
Posty: 13
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 23:22, 19 Sty 2011    Temat postu: wszystko o hiszpańskim

Instytut Języka Hiszpańskiego serdecznie zaprasza Wszystkich zainteresowanych nauką j. hiszpańskiego oraz kulturą krajów hiszpańskojęzycznych do udziału w konkursach - co miesiąc inny konkurs - i prezentacjach oraz seminariach. Aktualności na facebooku i institutoespanol.pl Zapisy na zajęcia przez cały rok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Łódź, Forum o Łodzi Strona Główna -> Szkoły ponadgimnazjalne
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Theme ACID v. 2.0.20 par HEDONISM
Regulamin